Szkoła Pedagogów Teatru

Zapraszamy wnioskodawców, beneficjentów programu Lato w teatrze oraz pracowników instytucji i organizacji zajmujących się działalnością edukacyjną na pierwsze warsztaty zorganizowane w ramach Szkoły Pedagogów Teatru w 2017 roku! Zachęcamy do poszerzania swoich kompetencji i zdobywania nowych doświadczeń.

Współtworzenie spektaklu – o pracy teatralnej bez istniejącego tekstu | prowadzenie: Agnieszka Błońska

17 czerwca | godz. 10:00 - 18:00
18 czerwca | godz. 10:00 - 15:00

miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1,  Warszawa

Poprzez współtworzenie i wymianę może powstać spektakl dotykający najgłębszych spraw i problemów, osobistych oraz społecznych. Wspólne podejmowanie ryzyka, zaufanie sobie i innym pozwalają na stworzenie przestrzeni wyjątkowej i rzeczywistej wymiany.  Podczas warsztatów zastanowimy się jak pracować nad spektaklem bez uprzednio istniejącego scenariusza, jak podejmować tematy, które są bliskie twórcom oraz w jaki sposób przetwarzać osobiste historie na materiał przedstawienia, wchodzący w dialog z widzem.

Agnieszka Błońska jest reżyserką teatralną. Od 15 lat pracuje w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Współpracowała z takimi grupami teatralnymi i teatrami jak Wildworks Theatre, Teatr Powszechny, Instytut Teatralny, Desperate Men, DotComedy, Mercurial Wrestler, Soho Theatre, National Theatre Studio w Londynie, Circomedia, Hall For Cornwall oraz Theatre Bristol.
Agnieszka w swojej pracy zajmuje się tematami tożsamości oraz zmiany społecznej w kontekście narracji osobistej i społecznej; używa metod devising (współtworzenia materiału spektaklu wspólnie z występującymi podczas prób) oraz improwizacji, często eksplorując dekonstrukcję i nie linearne podejście do przedstawienia
.

Warsztat bezpłatny

zapisy: latowteatrze@instytut-teatralny.pl

Uwaga! liczba miejsc ograniczona - w związku z jubileuszem  programu Lato w teatrze pierwszeństwo mają osoby, które prowadziły w jego ramach warsztaty. 

Korzystając z serwisu internetowego wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.